2017.11.20. Várható eredmények
Eredmények hasznosulása
- A projekt konkrét várható indikátoraia következőek:
- A projektbe bevont külföldi partnerek: 4
- A projekt keretében szervezett tanulmányúton résztvevő hazai szakemberek: 42 fő
- A partnerség keretében együttműködés megvalósítása: 26 db
- A partnerség keretében kutatás megvalósítása: 1 db
- Módszertani összegzés és ajánlások kidolgozása: 1db
- A projekt nem számszerűsíthető várható eredményei:
- A pályázó szervezet ifjúsági szolgáltató környezetének fejlesztése: bővülő szolgáltatási kör, növekvő célcsoport-elérés, marginalizált és hátrányos helyzetű csoportok szélesebb körű megszólítása, formális és informális keretek között működő ifjúsági közösségek létrehozása/mentorálása, ifjúsági vezetők képzése/tudásbővítése, a fiatalok társadalmi részvételének növeléséhez kapcsolódó eszközök átvétele/alkalmazása, szakmai kapacitásbővülés, nemzetközi hálózat gyarapodása, munkatársak képzése, tudásbővítése, hatékonyabb és eredményes ifjúsági munka, innovációt magában foglaló tevékenységi kör, roma fiatalok szociális gazdaságba való becsatornázása, a munkaerő-piacról tartósan kiszorult NEET fiatalok megjelentetése a munkaerő-piacon, közösségfejlesztésю
- A partnerszervezetek ifjúsági szolgáltató környezetének fejlesztése: szakmai kapacitásbővítése, jó gyakorlatok átadása és átvétele, nemzetközi szakmai vérkeringésbe való intenzív bekapcsolódás, nemzetközi kapcsolatépítés, forrásallokáció hatékonyabb elérése, strukturált párbeszédbe bekapcsolódás helyben és regionális szinten, helyi cselekvési tervek kidolgozása, rendszeres társadalmi- és azon belül elsősorban ifjúságkutatások elkészítése.
- Hasznosulás és fenntarthatóság kapcsolata:
- A projekt során létrejövő országon belüli és határon túli, nemzetközi együttműködések egyfajta hálózatosodási folyamat ot generálnak, melynek továbbélése a projektidőben megvalósuló számos együttműködési és kapcsolódási formának köszönhető.
- A projekt időtartamán túli hathónapos időszak segíti a elinduló fejlesztési folyamatok nyomon követését, szakmai mentorálást, esetleges kockázatelemzését, a nehézségek kiküszöbölését, megoldását. Ugyanakkor a partnerekkel való folyamatos kapcsolattartás kiindulópontja a projekt eredményei terjesztésének, mind a magyarországi ifjúságszakmai közegben, mind a partnerek számára a lokalitást tekintve, mind nemzetközi környezetben.
- A pályázó szervezet a hathónapos időszakon túl egyéves utógondozási projekt et dolgozott ki, hogy az elért eredmények fenntarthatóságát, a szakmai fejlődés erősítését, további tapasztalatcserét, a nemzetközi kapcsolati háló fejlesztését, az időközben érkező új munkaerő felzárkóztatását, szakmai továbbképzését, hatékony becsatornázását (szervezeteken belüli esetleges fluktuáció kezelése) eredményesen lehessen megvalósítani. Ez az időszak egyfajta mentorálásiszakasz, melyben az elért eredmények, az újabb tervek, ötletek kapnak támogatás. Egyfajta cirkuláció formájában kölcsönös támogató környezetjön létre a partnerek között, hogy az aktuális és a jövőbeni fejlesztés még intenzívebb és legfőképpen eredményes, tehát a fiatalok helybeli szükségletei igazodó legyen.
- A projekt eredményességét, valamint fenntarthatóságát egyszerre szolgálja a projekt lezárultát követő együttműködések létrehozása, a megindult partnerségek továbbélése, tartalommal és célokkal való folyamatos feltöltése. Számos nemzetközi program ad lehetőséget az országhatárokon átnyúló projektek megvalósításához, melyek megismertetése, ezek alkalmazásának, felhasználásának lehetőségei a projekt tevékenységeinek is részét képezik (jó gyakorlatok átvétele az egyes ifjúsági szolgáltatók bevett módszerei nyomán).