EFOP projektünk szeptemberben rendkívül eseménydúsan telt el.
Először egy műhelyfoglalkozást tartottunk, melynek a témája az erőforrások, ifjúságszakmai rendszerek volt. Itt az önkéntesség és közösségfejlesztés mellett az ifjúsági közfeladatokat tekintettük át, majd a humán- és pénzügyi rendszerek (szakértők, állam, civilek, források) kerültek terítékre. Röviden áttekintettük az ifjúságügyi rendszer átalakulását és fejlődését 1990-től napjainkig.
Első tanulmányutunk szeptemberben Székesfehérvárra vezetett, ahol megtapasztaltuk, hogy a városnak nincs ifjúsági koncepciója évek óta, a párbeszédrendszerek nem működnek, városi ifjúsági iroda nincs, bár 3 évente a város rendezi meg az Országos Diákparlamentet. Itt ellátogattunk egy fogyatékos emberek által működtetett kifőzdébe is, ahol sok fiatal is dolgozik, ezzel is elősegítve a társadalmi integrációjukat.
Második tanulmányutunkon Egerbe látogattunk, ahol egy nagyon jól működő ifjúsági koncepciót és cselekvési tervet tapasztalhattunk meg, amely városban nagyon jól működő városi DÖK-van, a fiatalok beleszólhatnak az őket érintő kérdésekbe, az igényeiket meghallgatják. Működnek a párbeszédrendszerek, sőt, még több szegmense is megfigyelhető a városban (ifjúsági, civil, önkéntes kerekasztal). Olyan zenei és kulturális eseményeket tudnak szervezni a fiatalok, melyekkel a tehetséggondozást is előtérbe helyezi a város.