Helyszín: Nyíregyháza
Téma: a projekt multiplikálása, jó gyakorlatok cseréje
Az érkezést és rövid ismerkedést valamint jégtörést követően először a projektet mutattuk be a szakemberek számára. Részletesen kitértünk az elvégzett munkáról, beszámoltunk az egyes műhelyeken és tanulmányutakon tapasztaltakról. Élénk érdeklődés és sok-sok kérdés merült fel a szakemberekben a projekt és azok állomásai valamint a tapasztaltak kapcsán, így nagyon jó és konstruktív légkörben vitatták meg a szakemberek a látottakat és az általuk tapasztaltakat a magyarországi ifjúságszakmai helyzetről és szolgáltatásokról, különös figyelmet fordítva a felkereső ifjúsági szolgálatra. A nap hátralevő részében a kutatási gyorsjelentést tártuk a jelen lévő szakemberek elé, akik sok esetben meg is lepődtek az eredményeken, főleg román részről.
A második napon a jó gyakorlatoké volt a főszerep, ezzel kapcsolatban az ország több részéből is bemutatásra kerültek olyan programok, projektek, melyek már hosszú ideje jól működnek az adott lokalitásban, illetve olyan programok, jó gyakorlatok, melyeket a tanulmányútjaink alapján fedeztünk fel. Bemutatkozott például: Debrecenből az ifjúsági ház, Békéscsabáról a Garabonciás napok ifjúsági nagyrendezvény, a gyulai Játékváros projekt, a Debrecen Bike Maffia mint felkereső szolgáltatás, Pécsről a Tanoda program, Kecskemétről az ifjúsági közösségi terek együttműködése, Szegedről az ifjúsági média print projektje, Mályiból a felkereső ifjúsági szolgáltatást nyújtó szervezet. Végül jó gyakorlatokat hallhattak a résztvevők Ausztriából – közösségi tér és kulturális programok -, Szerbiából – nemzetközi programok és ifjúsági bevonás -, valamint Romániából – utcazene fesztivál a fiatal tehetségek felkutatására és ifjúsági nagyrendezvények Székelyföldről.
A harmadik napon összegyűjtöttünk olyan jó gyakorlatokat, melyekről szakmai tudomásunk van, de megjelenni a rendezvényen nem tudtak vagy túl messziről érkeztek volna. Ezt követően a szakemberek élénk vitát és diskurzust folytattak az ifjúsági munkáról, a szakmaközi együttműködésekről – oktatás, kultúra, sport, szociális szféra -, hiszen az ifjúsági munka egy interdiszciplina, így több más területet is jelen van a munkában. A szakemberek felvázoltak olyan elvi és gyakorlati lehetőségeket, melyekkel létrehozható lehetne az ideális ifjúsági munka és ifjúsági szolgáltatások keretei, bár ennek lehetőségei jelenleg nem állnak rendelkezésre sem Magyarországon, sem a környező illetve a résztvevő országokban.
A negyedik napon a résztvevő szakemberek értékelték az elhangzottak, és mindenki beszámolt arról, hogy milyen tapasztalatokat, jó gyakorlatokat visz haza, mivel gazdagodott személyesen és szakmailag.